Streššné okná Core

Exkluzívny dizajn strešných okien poskytuje o 10% vyššiu intenzitu presvetlenia.
Strešné okná CORE

Streššné okná Duro

Plastové strešné okná DURO, vynikajú svojou odolnosťou
voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.
Strešné okná DURO

Odľahčené strešné okná BASE so špeciálnym zúženým profilom.
Strešné okná Base
Streššné okná Rooflite
Kúpou strešného okna RoofLITE získate výrobok z najkvalitnejších materiálov
s neuveriteľne dlhou 10 ročnou zárukou.
Strešné okná Rooflite

Pred montážou strešného okna

Ak uvažujete o inštalácii strešných okien, je dobré pred objednaním zvážiť niekoľko okolností, ktoré fungovanie a používanie strešných okien značky Rooflite ovplyvňujú.

Druh strešnej konštrukcie

Väčšina strešných konštrukcií je vhodná pre inštaláciu strešných okien. Avšak u niektorých, predovšetkým starších technológií strešnej konštrukcie, je nutné zvážiť vhodnosť ich použitia.

Vnútorné členenie priestoru

Strešné okno by nemalo zasahovať žiadnou svojou časťou do steny. Je dobré zohľadniť aj prístup k oknu a jeho jednoduché ovládanie.

Možnosti umiestnenia strešných okien a ich parametre

Aj vzhľadom k vonkajšej estetickej kvalite objektu je vhodné strešné okná , najmä keď sú inštalované vo väčšom množstve, umiestňovať súmerne a v rovnakých vzdialenostiach od seba. Veľkosť strešných okien má byť dostatočne veľká, aby umožnili priechod svetla. Súčasne tak veľké, aby pri otvorení nedochádzalo k zablokovaniu vnútorného priestoru alebo k nežiaducemu obmedzeniu v ich blízkosti. Tieto komplikácie sa viac prejavujú pri strechách s malým sklonom.

Požiadavky na svetlo

Strešné okná značky Rooflite sú vhodné  pre veľmi svetlé podkrovné byty, ale aj pre minimálne presvetlenie tmavých podkroví. Záleží len na vašich požiadavkách.

Orientácia objektu

Odporúčame Vám zvážiť aj pohyby slnka a miesto, kadiaľ bude do budovy vchádzať priame slnečné svetlo. Môžete tak lepšie ovplyvniť nie len množstvo svetla, ale aj mieru zahrievania slnkom.

Odporúčame

Šikmé hrany okolo okien – do miestnosti dopadá viac svetla, ak sú vnútorné hrany okolo okna šikmé. Hrany, ktoré sú kolmo na okno, totižto zbytočne blokujú prúd svetla a dopadá len časť svetla o kúsok väčšia ako je veľkosť sklenenej plochy okna. Zošikmené hrany vpustia svetlo do o mnoho väčšieho priestoru a rovnako veľké okno Vám prinesie viac svetla.

Zverte sa odborníkom

Ak si s návrhom okien neviete rady, prezrite si, ako sa k tomu postavili iný, preberte so svojimi známymi ich skúsenosti so strešnými oknami, vyhľadajte si viac informácií na internete, alebo sa poraďte s odborníkmi.

Certifikácia

certifikácia rooflite

Ako predísť roseniu strešných okien

Strešné okná sa môžu rosiť, ak nastanú podmienky vhodné na kondenzáciu vzdušnej vlhkosti. V tomto texte nájdete jednoduché spôsoby, ako tomuto nežiaducemu javu predchádzať. Rozdiel teploty vzduchu vo vnútri miestnosti a teploty vnútorného skla strešných okien by mal byť čo najmenší. Vlhký vzduch kondenzuje iba na výrazne chladnejších plochách. Preto je dobré umiestniť vykurovacie telesá priamo pod strešné okná, aby teplý vzduch ohrieval studenú plochu okna...

Čítať viac

Doprava po celom slovensku ZADARMO
pri nákupe strešných okien nad 200€

doprava rooflite